Ponowne spotkanie w świecie bajek terapeutycznych

30.06.2020

 

Witajcie, powracamy do  tematu wspierania dzieci w przeżywaniu przez nie trudnych emocji, radzeniu  sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach  poprzez  wykorzystanie super - zdolności  przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych do identyfikowania się z postaciami bajkowymi oraz do  naśladownictwa. 

Mamy coraz większy zbiór bajek terapeutycznych autorstwa rodziców lub przyszłych rodziców, które otrzymujemy drogą mailową. Należy im się publikacja!

Zapraszamy więc do świata wyobraźni, do świata bajek, gdzie  dzieci na swoje problemy mogą spojrzeć inaczej, dzięki pomocy innych mogą znaleźć rozwiązanie i przezwyciężyć  trudności,  a wreszcie mogą  poczuć się lepiej bez ciężaru jakim jest lęk, strach, brak wiary w siebie, wstyd, nieśmiałość…, o których trudno im rozmawiać.

Bajki terapeutyczne tworzone dla konkretnego dziecka, przez osoby mu najbliższe mają moc! Są niepowtarzalne i  trafiają w sedno problemu.  Bo kto jak nie rodzic zna najlepiej świat i potrzeby swojej pociechy.  Tworzenie bajek terapeutycznych mobilizuje też dorosłych do  przyjrzenia się problemom  jakie przeżywa dziecko, do poszukania oryginalnej drogi dotarcia do ich rozwiązania,  no i stwarza okazję do bliskości!

Aby przypomnieć sobie zasady tworzenia bajek terapeutycznych, aby były skuteczne – odsyłamy do wcześniejszego wpisu  "Jak Hipcio Hipolit uwierzył w siebie"- bajka terapeutyczna, gdzie zamieściliśmy wskazówki Pani psychoterapeutki  Iwony Pasławskiej Smęder „Jak napisać bajkę terapeutyczną?”.

Zainteresowanych zapraszamy do lektury. Autorom bajek  bardzo dziękujemy!

Script logo