Wolontariat - informacje ogólne

Bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy wolontariuszy, którzy chcą podarować swój czas i serce Dzieciom pokrzywdzonym przez los.

Wszystkich zainteresowanych wolontariatem w naszej Fundacji zapraszamy na comiesięczne spotkania w każdą drugą środę miesiąca o godz. 18:00 przy ul. Rajskiej 10 w Krakowie (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych, tj. lipiec, sierpień, wrzesień). Na ten moment istnieje możliwość udziału w spotkaniach w formie hybrydowej (udział w spotkaniu na żywo na ul. Rajskiej 10 w Krakowie bądź udział online na platformie ZOOM). 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 12.10.2022 r. o godzinie 18:00. Będzie ono prowadzone w formie hybrydowej.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie ankiety lub napisanie na adres: wolontariat@dpd.pl 

W naszej Fundacji wolontariat można realizować na dwa (niżej opisane) sposoby:

Wolontariat wakacyjny
Wolontariat wakacyjny to 12-dniowy wyjazd w lipcu, podczas którego wolontariusz opiekuje się i organizuje czas dla trójki dzieci z domów dziecka i z rodzin zastępczych. Jeżeli myślałeś kiedykolwiek o tym, by spędzić wakacje w niecodzienny sposób albo pojechać w nieznane razem z ludźmi, którzy nie boją się wyzwań i dla których drugi człowiek nie jest obojętny – dołącz do grona naszych wolontariuszy wakacyjnych. Zapraszamy gorąco na turnus z dziećmi w malowniczym Beskidzie Wyspowym.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj.

Jeżeli chcesz się zapisać na wolontariat, prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej.


Wolontariat całoroczny
Podczas roku szkolnego wolontariusze działają na rzecz dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dzieło Pomocy Dzieciom, dzieci z rodzin zastępczych oraz pogotowi rodzinnych. Pomagają oni dzieciom w nauce i rozwijaniu ich pasji, organizują dla nich gry, zabawy, wycieczki i spacery.
 
Ze względu na pandemię koronawirusa wolontariat o charakterze stacjonarnym nie jest dostępny na terenie Placówki przy ul. Rajskiej 10 ani w Żmiącej. W związku z tym zachęcamy do włączenia się w działalność online – na szczęście z dziećmi można w ten sposób nie tylko się uczyć, ale także bawić i pomóc rozwijać się im w przeróżnych obszarach. Wolontariat na rzecz dzieci mieszkających w rodzinach zastępczych obecnie jest możliwy zarówno w formie zdalnej i stacjonarnej. Chcemy podkreślić, że pomoc i zaangażowanie wolontariuszy w każdej postaci jest jak zawsze nieocenione! 

Zachęcamy do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej – jesteśmy pewni, że dla każdego zainteresowanego znajdzie się podopieczny i odpowiednia forma wolontariatu.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj.


Konta
kt
Jeżeli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu przez adres e-mail wolontariat@dpd.pl lub telefonicznie +48 539 824 390 (od 15:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku).

 

Wolontariat w mediach
Zachęcamy od zapoznania się z filmami oraz artykułami na temat naszego wolontariatu.

Script logo