XIX Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych - podziękowania i galeria

6.12.2021

Podziękowania

W imieniu organizatorów - Ośrodka Adopcyjnego i Fundacji „Dzieło Pomocy Dzieciom”, o.o. Jezuitów, rodzin skupionych wokół Ośrodka, wolontariuszy - bardzo serdecznie dziękuję za udział w XIX Małopolskim Spotkaniu Rodzin Adopcyjnych, pod honorowym patronatem Pana Łukasza Kmity - Wojewody Małopolskiego i Pana Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego, które odbyło się w dniu  5 grudnia 2021r.

Pani Urszula Nowogórska Poseł na Sejm  Rzeczypospolitej Polskiej, nie mogąc wziąć udziału osobiście przesłała życzenia radości ze spotkania oraz życzenia świąteczne. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz wiele rodzin.  

Cieszę się bardzo, że spotkaliśmy się już nie tylko zdalnie, jak w poprzednim roku,  ale również osobiście.   

W Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów przy ul. Kopernika 26 odbyła się uroczysta msza św. w intencji dzieci, rodzin oraz Dzieła Pomocy Dzieciom.  Msza św. koncelebrowana była przez oo. Jezuitów i Księdza Dyrektora Duszpasterstwa Rodzin przy Kurii Metropolitalnej Pawła Gałuszkę. Kazanie wygłosił o.o. Stanisław Łucarz. Piękną oprawę muzyczną Mszy św. (śpiew i gra na instrumentach) zapewniły w tym roku dzieci z Rajskiej i ze Żmiącej.

Druga część XIX Małopolskiego Spotkania Rodzin Adopcyjnych odbyła się tradycyjnie w Auli im. G. Piramowicza na Akademii Ignatianum, gdzie zaproszona Pani Katarzyna  Kałamajska– Liszcz wygłosiła wspaniały wykład dzieląc się również własnym świadectwem rodzicielstwa adopcyjnego. Czas wykładu minął bardzo szybko. Zarówno uczestnicy na miejscu, jak i biorący udział zdalnie, mogli zadawać pytania. Uczestnicy, którzy przybyli bezpośrednio mogli również spotkać się ze sobą osobiście  w kuluarach.  Tradycyjnie było już trochę świątecznie, nastrojowo i bardzo smacznie. Tematem komentarzy i rozmów przy pysznym ciastku i kawie był bardzo wysoko oceniany przez słuchaczy wykład i niezwykle inspirujące świadectwo jakie przekazała nam Pani Katarzyna jako mama adopcyjna. Bezcenna była też wymiana doświadczeń rodziców adopcyjnych i kandydatów do adopcji.

 

Zachęcam do obejrzenia zdjęć,  nagrań video Mszy Św. oraz spotkania w Auli im. G. Piramowicza i wykładu Pani K. Kałamajskiej – Liszcz (dostepne poniżej).

 

Do zobaczenia

na kolejnym Małopolskim Spotkaniu Rodzin Adopcyjnych w czerwcu 2022 w Żmiącej

 

Katarzyna Mader

Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego

„Dzieło Pomocy Dzieciom” w Krakowie

*****************************************

 


Zapis Mszy Świętej z Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa

Zapis spotkania w Auli G. Piramowicza i wykładu pani Katarzyny Kałamajskiej - Liszcz

Script logo