XVII Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych - zaproszenie

25.11.2020

 

Szanowni Państwo,

w imieniu pracowników Ośrodka Adopcyjnego „Dzieło Pomocy Dzieciom” i rodzin skupionych wokół Ośrodka serdecznie zapraszam na siedemnaste już spotkanie z cyklu Małopolskich Spotkań Rodzin Adopcyjnych - pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity i Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego.

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia działalności naszego Ośrodka Adopcyjnego. Chcemy się podzielić z Państwem radością wspólnego świętowania i dziękować Opatrzności Bożej za te wszystkie lata pracy, wspólnych wyzwań, radości i dobra, które otrzymaliśmy od ludzi i które – mamy nadzieję – udało nam się pomnożyć
i przekazać dalej, by kiełkowało w Państwa rodzinach.

Warto przywołać słynne słowa Janusza Korczaka: Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż. Pierwszym nauczycielem zawsze jest rodzic dlatego tak jak co roku to właśnie rodzicielstwo uczyniliśmy tematem naszego spotkania. Pozwala ono poszukiwać dobra i z cierpliwością tkać nici relacji
z dziećmi, które zostały nam powierzone.

Czas pandemii wymaga od nas wszystkich zachowania dystansu, dlatego nasze tegoroczne spotkanie postanowiliśmy przenieść do sieci i za jej pośrednictwem spotkać się z Państwem aż dwukrotnie:

  • 5 grudnia o godzinie 19.00 zapraszamy na krótkie powitanie, a następnie wykład Katarzyny Kałamajskiej - Liszcz, psychoterapeutki, doświadczonej mamy adopcyjnej,  pod tytułem: Budowanie więzi z dziećmi po traumie.

Link do konferencji: https://us02web.zoom.us/j/87480852069?pwd=NTI1alN5YVVzclZLSDFPVkdQOW1KUT09

  • 6 grudnia o godzinie 11.30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji rodzin i dzieci transmitowaną z kaplicy w Żmiącej, koncelebrowaną przez o. Artura Demkowicza SJ, o. Józefa Polaka SJ oraz o. Janusza Mółkę SJ.

Link do transmisji: http://dpd.pl/?transmisja-mszy-sw

Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z wykładu i udziału we Mszy Świętej podczas XVII Małopolskich Spotkań Rodzin Adopcyjnych.

Jak co roku, do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy rodziców adopcyjnych, osoby oczekujące na przysposobienie dziecka, jak również wszystkie osoby zainteresowane tematem rodzicielstwa, w tym rodzicielstwa adopcyjnego i zastępczego, także zaproszonych gości.

 

Z wyrazami szacunku


Katarzyna Mader

Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego

„Dzieło Pomocy Dzieciom” w Krakowie

 

Script logo