Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie samej.

Alice Miller

W imieniu pracowników Ośrodka Adopcyjnego „Dzieło Pomocy Dzieciom” i rodzin skupionych wokół Ośrodka serdecznie zapraszam na XXIII Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego, które odbędzie się w niedzielę 3 grudnia 2023 roku w Krakowie przy ul. Kopernika 26.

Głównym tematem tegorocznego spotkania chcemy uczynić budowanie dobrych relacji z samymi sobą oraz z najbliższymi, które są podstawą dobrego funkcjonowania w rodzinie.

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz małżeństwa oczekujące na adopcję do udziału we Mszy Świętej i skorzystania z wykładu. Po części oficjalnej przewidujemy czas na rozmowę i wymianę doświadczeń podczas spotkania przy kawie i ciastku.

O ile będzie to możliwe, chcielibyśmy spotkać się z Państwem stacjonarnie, a z tymi z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście – połączyć się zdalnie podczas transmisji online.

By zgłosić swój udział w spotkaniu, prosimy wypełnić ankietę zgłoszeniową do 24  listopada  – link do ankiety rejestracyjnej

Na naszej stronie internetowej jak co roku zamieszczamy listę potrzeb. Jeśli ktoś z Państwa chciałby włączyć się w przygotowanie spotkania, prosimy o zapoznanie się z zakładką „Jak mogę pomóc” na naszej stronie internetowej www.dpd.pl  lub kliknięcie w bezpośredni link do listy potrzeb.

Plan spotkania:

godz. 14.00 – Msza św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów, Kraków, ul. Kopernika 26. Msza będzie również transmitowana online – link do udziału 

godz. 15.00 – Wykład:3 x R – Regulacja, Relacja, Rozumowanie – czyli jak rozsądnie dzielić się miłością” prowadzony przez Beatę Smelę i Grzegorza Matusiaka, małżeństwo fizjoterapeutów z ponad 20-letnią praktyką specjalizujące się w neurologii dzieci i dorosłych, pracujące z rodzinami adopcyjnymi i zastępczymi w USA w modelu regulacji emocji Bruce’a D. Perry’ego.

Wykład odbędzie się w Auli im. G. Piramowicza Akademii Ignatianum, Kraków,
ul. Kopernika 26, będzie też transmitowany online – link do udziału

Inaczej niż w przypadku spotkania czerwcowego, które tradycyjnie czynimy świętem dzieci i całych rodzin, na nasze grudniowe spotkanie zapraszamy rodziców oraz rodziców oczekujących na adopcję. Wierzymy, że taka konwencja pozwoli Państwu lepiej skupić się na wykładzie oraz wymienić doświadczenia w części nieoficjalnej. Mamy nadzieję, że uda się Państwu zorganizować opiekę nad dziećmi na to grudniowe popołudnie i nic nie przeszkodzi Państwu w udziale w spotkaniu.

Z wyrazami szacunku

Józefa Katarzyna Mader

Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego


Wesprzyj nasze działania dokonując wpłaty na konto Fundacji!

Wesprzyj Fundację szybkim przelewem lub BLIKiem

Wpłaty realizowane przez Przelewy24


Wesprzyj Fundację szybkim przelewem lub BLIKiem