Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie samej.

Alice Miller

W imieniu pracowników Ośrodka Adopcyjnego „Dzieło Pomocy Dzieciom” i rodzin skupionych wokół Ośrodka serdecznie zapraszam na XXIII Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego, które odbędzie się w niedzielę 3 grudnia 2023 roku w Krakowie przy ul. Kopernika 26.

Głównym tematem tegorocznego spotkania chcemy uczynić budowanie dobrych relacji z samymi sobą oraz z najbliższymi, które są podstawą dobrego funkcjonowania w rodzinie.

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz małżeństwa oczekujące na adopcję do udziału we Mszy Świętej i skorzystania z wykładu. Po części oficjalnej przewidujemy czas na rozmowę i wymianę doświadczeń podczas spotkania przy kawie i ciastku.

O ile będzie to możliwe, chcielibyśmy spotkać się z Państwem stacjonarnie, a z tymi z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście – połączyć się zdalnie podczas transmisji online.

By zgłosić swój udział w spotkaniu, prosimy wypełnić ankietę zgłoszeniową do 24  listopada  – link do ankiety rejestracyjnej

Na naszej stronie internetowej jak co roku zamieszczamy listę potrzeb. Jeśli ktoś z Państwa chciałby włączyć się w przygotowanie spotkania, prosimy o zapoznanie się z zakładką „Jak mogę pomóc” na naszej stronie internetowej www.dpd.pl  lub kliknięcie w bezpośredni link do listy potrzeb.

Plan spotkania:

godz. 14.00 – Msza św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów, Kraków, ul. Kopernika 26. Msza będzie również transmitowana online – link do udziału 

godz. 15.00 – Wykład:3 x R – Regulacja, Relacja, Rozumowanie – czyli jak rozsądnie dzielić się miłością” prowadzony przez Beatę Smelę i Grzegorza Matusiaka, małżeństwo fizjoterapeutów z ponad 20-letnią praktyką specjalizujące się w neurologii dzieci i dorosłych, pracujące z rodzinami adopcyjnymi i zastępczymi w USA w modelu regulacji emocji Bruce’a D. Perry’ego.

Wykład odbędzie się w Auli im. G. Piramowicza Akademii Ignatianum, Kraków,
ul. Kopernika 26, będzie też transmitowany online – link do udziału

Inaczej niż w przypadku spotkania czerwcowego, które tradycyjnie czynimy świętem dzieci i całych rodzin, na nasze grudniowe spotkanie zapraszamy rodziców oraz rodziców oczekujących na adopcję. Wierzymy, że taka konwencja pozwoli Państwu lepiej skupić się na wykładzie oraz wymienić doświadczenia w części nieoficjalnej. Mamy nadzieję, że uda się Państwu zorganizować opiekę nad dziećmi na to grudniowe popołudnie i nic nie przeszkodzi Państwu w udziale w spotkaniu.

Z wyrazami szacunku

Józefa Katarzyna Mader

Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego