XIV Spotkanie Dzieci i ich Przyjaciół  Przywrócić´ Dzieciom Uśmiech i XXII Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych 2023 r.  już za nami!  Czas na krótkie podsumowanie i podziękowania.

W przygotowaniach uczestniczyła m.in. liczna grupa rodzin skupionych wokół Ośrodka Adopcyjnego czyli nasza oddana, pełna pomysłów, rewelacyjna w organizacji i we współpracy Grupa Robocza.  Nieocenione wsparcie dali też wolontariusze pracujący pod skrzydłami Fundacji Ruperta Mayera Dzieło Pomocy Dzieciom. Corocznie wsparcie dają też ojcowie Jezuici w postaci prowadzenia mszy św. polowej oraz inni sponsorzy

W tym roku tematem przewodnim pikniku był morski świat.  Na żmiąckiej górze pojawiło się  więc wiele morskich stworów – olbrzymie i całkiem nieduże meduzy, rozgwiazdy, morskie koniki, rybki, a także morskie pojazdy – łodzie, statki, sznury, wiosła, a nawet deska do pływania SUP. Pojawiła się też piękna morska latarnia, a ściana stodoły zamieniła się dzięki dzieciom w wielkie morskie akwarium.  Tego dnia w Żmiącej  były też typowo morskie aktywności – przygotowywanie marynarskich czapek, łowienie ryb,  budowanie okrętu z pudeł, wiązanie węzłów żeglarskich, siatkówka plażowa, malowanie twarzy,  kręgle – ośmiornice, gry planszowe i klocki  oraz malowanie na folii o tematyce morskiej.  Pogoda była wspaniała więc można było  przy tym do woli plażować, nawet schować się za parawanem lub  posiedzieć na leżakach  czy w  plażownym koszu smakując popcorn i watę cukrową. Goście przypięli  odznaki  w formie koła sterniczego, wśród nich wielu miało na sobie stroje marynarzy, byli zarówno majtkowie jak i prawdziwy kapitan statku.

Dla amatorów innych dyscyplin była jazda konna, piłka nożna z trenerem piłkarskim, pokaz gadżetów militarnych, szachy wielkoformatowe, pokaz straży pożarnej i Wodnego Ochotniczego  Pogotowia Ratunkowego, Policji , pokaz pierwszej pomocy  MALTA, tajniki wozu transmisyjnego radia rmf, dmuchane trampoliny i zjeżdżalni  itd.   Na piknikowych stołach pojawił się też typowy obfity poczęstunek przygotowany przez żmiącką kuchnię.

Oczywiście przed zabawą piknikową odbyła się tradycyjnie  msza św. polowa pod przewodnictwem o. Janusza Mółki SJ z muzyką i piosenkami dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Żmiącej i na Rajskiej w Krakowie.

XIV Spotkanie Dzieci i ich Przyjaciół  Przywrócić´ Dzieciom Uśmiech i XXII Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych oficjalnie otworzyli Prezes Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera o. Artur Demkowicz SJ, Pan Robert Kowalski jako przedstawiciel Grupy Roboczej oraz Pani Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego Józefa Katarzyna Mader, która w krótkim przemówieniu podkreśliła m.in., że „TO ŚWIĘTO DZIECI, KTÓRE UCZĄ DOROSŁYCH JAK CIESZYĆ SIĘ CHWILĄ I JAK DOCENIĆ NAJMNIEJSZE DOBRO”.  Podkreśliła też, że to święto jest ukoronowaniem codziennych działań i zaangażowania w przywracanie uśmiechu dzieciom wielu środowisk – rodziców zastępczych, adopcyjnych, pracowników placówek, wolontariuszy –  Aniołów Dobroci, ludzi dobrej woli, którzy każdym duchowym i materialnym gestem wspierają działania na rzecz Dzieci.

Po mszy  św. scenę opanowali muzycy  i tancerze – Karol Dziedzic i dzieci ze Żmiącej I Rajskiej, Zespół Ahoj z repertuarem piosenki żeglarskiej,  Rodzina Lelitów z muzyką biesiadną, grupa taneczna pod wodzą cioci Sylwii.  Kapitanem sceny i wszelkich atrakcji i  konkursów był Pan  Szymon Urban, który poprowadził też tradycyjnego poloneza.

A poza sceną  we wszystkich zakamarkach  żmiąckiej góry słychać było śmiech dzieci, rozmowy przyjaciół,  po Żmiącej przechadzała się też z rodzicami młodzież, która licznie powraca do Żmiącej  jako do początku swojego nowego życia,  życia w nowej rodzinie.   To wszystko jest sensem tego miejsca – Żmiącej – Góry Przemian.

Każdemu, kto w czymkolwiek przyczynił się do zorganizowania tego pięknego święta, a także wszystkim uczestnikom – dziękujemy z całego serca.

tekst przemówienia p. Dyrektor OA

 

Poniżej galeria zdjęć ze Spotkania


Wesprzyj nasze działania dokonując

wpłaty na rzecz Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom

Wesprzyj Fundację szybkim przelewem lub BLIKiem

Wpłaty realizowane przez Przelewy24


Wesprzyj Fundację szybkim przelewem lub BLIKiem