Podziękowania

W imieniu organizatorów – Ośrodka Adopcyjnego i Fundacji „Dzieło Pomocy Dzieciom”, o.o. Jezuitów, rodzin skupionych wokół Ośrodka, wolontariuszy – bardzo serdecznie dziękuję za udział w XIX Małopolskim Spotkaniu Rodzin Adopcyjnych. Spotkanie odbyło się 5 grudnia 2021 r.pod honorowym patronatem Pana Łukasza Kmity – Wojewody Małopolskiego i Pana Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego.

Pani Urszula Nowogórska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, nie mogąc wziąć udziału osobiście, przesłała wyrazy radości ze spotkania oraz życzenia świąteczne. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili natomiast przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, oraz wiele rodzin. Cieszę się bardzo, że spotkaliśmy się już nie tylko zdalnie, jak w poprzednim roku, ale tym razem osobiście!

W Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów przy ul. Kopernika 26 odbyła się uroczysta msza św. w intencji dzieci, rodzin oraz Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabożeństwo koncelebrowane było przez oo. Jezuitów oraz przez Księdza Dyrektora Duszpasterstwa Rodzin przy Kurii Metropolitalnej – Pawła Gałuszkę. Kazanie wygłosił o.o. Stanisław Łucarz. Piękną oprawę muzyczną mszy  (śpiew i gra na instrumentach) zapewniły w tym roku dzieci z Rajskiej i ze Żmiącej.

Druga część XIX Małopolskiego Spotkania Rodzin Adopcyjnych odbyła się tradycyjnie w Auli im. G. Piramowicza na Akademii Ignatianum. Tam też zaproszona Pani Katarzyna Kałamajska-Liszcz wygłosiła wspaniały wykład, dzieląc się również własnym świadectwem rodzicielstwa adopcyjnego. Czas wykładu minął bardzo szybko. Zarówno uczestnicy na miejscu, jak i biorący udział zdalnie, mogli zadawać pytania. Zainteresowani, którzy przybyli bezpośrednio mogli również spotkać się ze sobą osobiście w kuluarach. Tradycyjnie było trochę świątecznie, nastrojowo i bardzo smacznie. Tematem komentarzy i rozmów przy pysznym ciastku i kawie był bardzo wysoko oceniany przez słuchaczy wykład i niezwykle inspirujące świadectwo, jakie przekazała nam Pani Katarzyna jako mama adopcyjna. Bezcenna była też wymiana doświadczeń rodziców adopcyjnych i kandydatów do adopcji.

Zachęcam także do obejrzenia zdjęć, nagrań video ze mszy oraz spotkania w Auli im. G. Piramowicza i wykładu Pani Kałamajskiej-Liszcz (dostępne poniżej).

Do zobaczenia na kolejnym Małopolskim Spotkaniu Rodzin Adopcyjnych w czerwcu 2022, w Żmiącej!

Katarzyna Mader

Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego

„Dzieło Pomocy Dzieciom” w Krakowie

Zapis Mszy Świętej z Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zapis spotkania w Auli G. Piramowicza i wykładu pani Katarzyny Kałamajskiej-Liszcz.

Galeria zdjęć


Wesprzyj nasze działania dokonując

wpłaty na rzecz Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom

Wesprzyj Fundację szybkim przelewem lub BLIKiem
Wpłaty realizowane przez Przelewy24


Wesprzyj Fundację szybkim przelewem lub BLIKiem