Propozycje ciekawych książek, gier i artykułów

03.08.2020

Polecamy:

1."Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością!" Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze lepiej? Niestety – dziś nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone. Wiele z nich zmaga się z depresją i innymi problemami psychicznymi.
<https://ksiegarnia.pwn.pl/10-minut-uwaznosci,719589593,p.html>
Jak sobie z tym radzić? Polecamy książkę Goldie Hawn, Wendy Holden "10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem"


2.
Dzień dobry! Wiemy, że nikt nie jest idealny, my sami też. Wiemy, że Prawa Człowieka mówią jasno "klapsy dziecka nie naprawią", ale co zamiast tego? co gdy sytuacja wychowawcza wymyka się spod kontroli?
zachęcamy do lektury odpowiedzi na te pytania - z perspektywy rodziców http://stopklapsom.pl/zamiast-klapsa/wedlug-rodzicow/ i z perspektywy ekspertów - http://stopklapsom.pl/zamiast-klapsa/wedlug-ekspertow/

http://stopklapsom.pl/
3.
A może zagrać w coś razem? Tak rodzinnie? Polecamy film-recenzję polskiej gry "Pytaki" https://www.youtube.com/watch?v=s3jgu6Wwp5Y
O ile pozwolimy dziecku nie odpowiadać na pytania, które są dla niego zbyt trudne emocjonalnie, sukces i dobra zabawa gwarantowane!

Script logo