Nastał czas wakacji więc podsumowując ostatni rok pracy pragniemy podziękować Państwu za liczne uczestnictwo w naszych działaniach i za współpracę. Cieszymy się, że powiodła się organizacja zarówno dużych jak i mniejszych przedsięwzięć oraz realizacja stałych zadań:

  • W grudniu 2022r. odbyły się XXI Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych, z wykładem  (kliknij) „Dobrze być ojcem, czyli ojcowska supermoc”.  wygłoszonym przez Pana Rafała Laska reprezentującego tato.net – organizację wspierającą mężczyzn w wypełnianiu roli ojca.
  • W czerwcu b.r. Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych połączone z Piknikiem Przywrócić Uśmiech Dziecku w Żmiącej były dla licznych uczestników okazją do spotkań,  wspólnej biesiady  i zabawy oraz do manifestacji radości z drogi rodzicielstwa adopcyjnego, w jaką wyruszyli oni niedawno lub wiele lat temu. Daje to również nam pracownikom moc energii i pozytywnej motywacji do dalszej pracy.
  • Przez cały rok w każdy pierwszy wtorek miesiąca spotykaliśmy się z Państwem online w ramach grup wsparcia i edukacyjnych, z udziałem ciekawych specjalistów – prelegentów lub też Państwo sami dzieliliście się ze sobą swoją  wiedzą i doświadczeniami.  
  • Comiesięczna stacjonarna grupa wsparcia na Rajskiej składająca się z rodzin adopcyjnych poszerzyła się o nowych uczestników, którzy wnieśli do rozmów bardzo ciekawe tematy, nowe problemy i sposoby na ich rozwiązanie na kolejnych etapach funkcjonowania rodziny.
  • Nasze grupy wsparcia tworzyły się również spontanicznie podczas weekendów w Żmiącej, gdzie zarówno uczestnicy szkolenia do przysposobienia dziecka jak i odwiedzające Żmiącą rodziny adopcyjne mogły razem usiąść i rozmawiać na temat drogi adopcji. 
  • Co miesiąc łączyliśmy się z Państwem duchowo z naszej Góry Przemian poprzez transmisje mszy św. z kaplicy w Żmiącej
  • W tym roku ruszył również projekt weekendowego, specjalistycznego, indywidualnego lub grupowego wsparcia dla rodzin adopcyjnych w Żmiącej.  Rodziny podczas całego weekendu miały zapewnione spotkania z terapeutą oraz nocleg.
  • Ze wsparcia specjalistycznego rodzice adopcyjni i dzieci korzystali też przez cały rok w siedzibie Ośrodka w Krakowie.
  • W lutym b.r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która wprowadziła wiele zmian do sposobu pracy ośrodków adopcyjnych, a więc i do naszego.  Dla  kandydatów do przysposobienia ważny jest krótki czas oczekiwania na rozpoczęcie szkolenia – cztery miesiące od chwili złożenia kompletów dokumentów. 

Zatem zapraszamy na spotkania informacyjne w sprawie adopcji

oraz do współpracy z nami także w okresie wakacyjnym !    

            W czasie wakacji zapewniamy  też indywidualną pomoc psychologiczno – pedagogiczną dla rodziców adopcyjnych i ich dzieci. Życząc Państwu udanego wypoczynku, zapraszamy również od września na  comiesięczne grupy wsparcia dla kandydatów do przysposobienia dziecka oraz dla rodziców adopcyjnych (online i stacjonarnie na Rajskiej).


Wesprzyj nasze działania dokonując

wpłaty na rzecz Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom

Wesprzyj Fundację szybkim przelewem lub BLIKiem

Wpłaty realizowane przez Przelewy24


Wesprzyj Fundację szybkim przelewem lub BLIKiem