Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze
Dzieło Pomocy Dzieciom

Placówki Opiekuńczo-wychowawcze Dzieło Pomocy Dzieciom

Organizacja życia i pracy w placówkach Dzieło Pomocy Dzieciom

Od dnia przybycia do placówki dziecko ma przydzielonego wychowawcę, ma zapewnione konsultacje medyczne oraz opiekę psychologiczno-pedagogiczną.

Opiekę nad dziećmi sprawują wychowawcy, którzy mieszkają z dziećmi 24 godziny na dobę. Pozwala to stworzyć dzieciom namiastkę życia rodzinnego rekompensującą brak prawdziwego domu. 

W pracy z dziećmi istotne jest, aby każde uwierzyło w swoje możliwości, odkrywało i rozwijało swoje talenty, poznało swoją wartość i rozwijało ciekawość oraz wiedzę o otaczającym świecie  – nabierało motywacji do życia.

Dzieci, dzięki pracy i zaangażowaniu wychowawców, przy wsparciu wolontariuszy (link do podstrony z wolontariatem DPD), korepetytorów, nadrabiają opóźnienia edukacyjne, osiągają dobre i bardzo dobre wyniki w nauce (liczna grupa otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem). 

Dodatkowo rozwijają swoje talenty językowe, sportowe i muzyczne (obecnie niemal połowa wychowanków gra na różnych instrumentach – skrzypce, gitara, perkusja, pianino, akordeon).

Wychowankowie włączane są w pomoc w wykonywaniu codziennych czynności domowych, co kształtuje ich samodzielność, obowiązkowość i pozwala im poczuć się potrzebnym i ważnym współgospodarzem domu. 

W czasie wolnym organizowane są dla dzieci różnego rodzaju aktywności, wycieczki rowerowe, wędrówki górskie, wyjazdy latem nad morze, zimą na narty, itp. 

Przedsięwzięcia dla wychowanków w placówkach są realizowane dzięki wsparciu finansowemu i osobowemu Fundacji Ruperta Mayera Dzieło Pomocy Dzieciom (link dp Fundacji).

Uroczystość I Komunii Świętej

W niedzielę 7.05 dwoje naszych podopiecznych przyjęło I Komunię Św. w Kościele p/w Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej. Z okazji tego szczególnego dnia życzymy im wiele szczęścia i błogosławieństwa Bożego.

Majówka pod Tatrami

Dzięki zaproszeniu naszego drogiego wujka-dziadka Wiesława Nowaka z firmy Novmar mogliśmy wraz z dziećmi spędzić weekend majowy pod Tatrami korzystając z gościnności Centrum Formacyjno - Szkoleniowego Księżówka. Mimo, że pogoda była troszkę w kratkę, czas ten...

Pomóż nam zorganizować MSRA i Spotkanie Przywrócić Dzieciom Uśmiech

W dniu 4.06.2023 r. planujemy zorganizować Spotkanie Przywrócić Dzieciom Uśmiech połączone z XXII Małopolskimi Spotkaniami Rodzin Adopcyjnych. Zachęcamy do wzięcia udziału w Spotkaniu a także do zaangażowania w pomoc i przygotowanie tego święta rodzin i dzieci. Pod...

Koncert zespołu Golec uOrkiestra

21.04.2023 r. ponad dwudziestka naszych podopiecznych wzięła udział we wspaniałym koncercie zespołu Golec uOrkiestra, który odbył się w Klubie Studio w Krakowie. Serdeczne podziękowania dla p. Łukasza i Pawła Golców z oraz p. Mike'a Młynarczyka za zaproszenie naszych...

O teraźniejszości w życiu i wychowaniu

Często, gdy rozmawiam z rodzicami i pytam na jakiego człowieka chcieliby wychować swoje dziecko, słyszę odpowiedź: „by było dobrym człowiekiem, radziło sobie w życiu… było samodzielne… zaradne”… „By było …” Tak często w naszym życiu i wychowaniu koncentrujemy się na...

Wielkanoc 2023

Tak świętowaliśmy w Żmiącej Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Obrzędy Wielkiego Tygodnia 2023

Zapraszamy do obejrzenia galerii z przygotowań i obrzędów Wielkiego Tygodnia w Żmiącej.

Witamy na nowych stronach Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera

SZ.P. Oddajemy do Państwa dyspozycji nową wersję strony internetowej Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera, która wspiera placówki opiekuńczo-wychowawcze, ośrodek adopcyjny i wolontariat. Stronę udało się stworzyć dzięki zaangażowaniu i pracy wielu osób. Mamy...

Wakacje coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się czas wakacji, podczas którego, jak co roku, organizujemy w Żmiącej wypoczynek wakacyjny dla kilkudziesięciu dzieci.Ciocie, Wujkowie, Dzieci-> CZEKAMY NA WAS! W dalszym ciągu poszukiwani są wolontariusze głównie na III Turnus! Więcej...


Projekt jest finansowany ze środków miasta Kraków

Kontakt